← Všichni poslanci

Portrét: Antonín Staněk
© European Union – Source: EP

Antonín Staněk

skupina Patrioti pro EvropuMotoristé sobě
PfE AUTO v mandátu

Mandát: 4. 10. 2025 – dosud

Hlasoval v 96,1 % jmenovitých hlasování ze svého mandátu (3 705 z 3 855) a v 84,9 % hlasoval stejně jako většina jeho frakce. Jako stínový zpravodaj vyjednával za frakci 2 zprávy.

Hlasování v číslech

Účast na hlasování96,1 %

o 6,1 p. b. víc než medián EP (90,0 %)

3 705 z 3 855 hlasování · medián frakce 89,4 %
všechna jmenovitá hlasování v době mandátu · zdroj a metodika

Účast na hlasování: V kolika jmenovitých hlasováních v době mandátu poslanec hlasoval (pro, proti nebo se zdržel).

Účast na hlasování – závěrečná93,2 %

o 2,5 p. b. víc než medián EP (90,7 %)

370 z 397 hlasování · medián frakce 89,6 %
o celém textu, o prozatímní dohodě s Radou nebo o námitce proti aktu Komise · zdroj a metodika

Účast na hlasování – závěrečná: O celém textu, o prozatímní dohodě s Radou nebo o námitce proti aktu Komise.

Prezence na zasedání (podle EP)
84,5 %
49 z 58 dnů jednání v době mandátu
podle prezenční listiny EP, jen dny, ke kterým listina existuje · EP Open Data (meetings), stav k 17. 10. 2026
Hlasuje s frakcí84,9 %

o 0,2 p. b. víc než medián frakce (84,7 %)

3 134 z 3 692 hlasování
jen informativní · zdroj a metodika

Hlasuje s frakcí: V kolika procentech hlasování hlasoval stejně jako většina jeho frakce (k datu hlasování).

Shoda s ostatními Čechy
76,4 %
2 728 z 3 570 hlasování
jen informativní · zdroj a metodika

Shoda s ostatními Čechy: Podíl hlasování, kde poslanec hlasoval stejně jako většina ostatních českých poslanců, kteří hlasovali.

Hlasoval pro 1 825×, proti 1 377×, zdržel se 503×, nehlasoval 150×.

Zdroj: HowTheyVote.eu · EP Open Data · data k 17. 10. 2026

HowTheyVote.eu (export 2026-10-17, licence ODbL) a EP Open Data (CC BY 4.0). Čísla počítá skript compute_stats.py, ne AI. Jak počítáme.

Medián EP je prostřední hodnota všech poslanců.

Srovnání s celým EP: Medián EP a medián frakce: prostřední hodnota přes všechny poslance EP (nebo poslance dané frakce), kteří mají v datech HowTheyVote aspoň 100 hlasování. Počítá se stejně jako u českých poslanců (účast na hlasování, účast u závěrečných hlasování, hlasování s frakcí k datu hlasování), jen u poslanců jiných států se berou všechna hlasování, ve kterých je HowTheyVote vede. Poslanec s kratším mandátem se srovnává s mediánem počítaným jen z hlasování v době jeho mandátu. Pořadí poslanců v celém EP záměrně neuvádíme. Mediány u tohoto poslance jsou počítané jen z 3 855 hlasování v době mandátu (4. 10. 2025 – dosud).

Práce na textech

Zprávy, stanoviska, usnesení a otázky, na kterých se podílel. Počty, ne kvalita.

Hlasování je jen část práce poslance. Kromě něj poslanci vedou zprávy a stanoviska výborů, vyjednávají je za frakci, kladou otázky Komisi a vystupují v rozpravách. Čísla ukazují, kolik takové práce kdo má přidělené, ne jak kvalitní je. U zpráv a usnesení je uveden výsledek závěrečného jmenovitého hlasování v plénu (nebo přijatého návrhu na zamítnutí), vždy po typech zvlášť.

Práce na textech v delegaci

Zprávy – zpravodaj
0
text vedl za výbor
Stanoviska – zpravodaj
0
stanovisko dalšího výboru k cizí zprávě
Zprávy – stínový zpravodaj
2
kratší mandát, nesrovnává se
vyjednával text za svou frakci
2 zatím bez jmenovitého hlasování
Stanoviska – stínový zpravodaj
3
kratší mandát, nesrovnává se
vyjednával stanovisko za svou frakci
Podepsané návrhy usnesení
6
nesrovnává se: návrh podepisují desítky poslanců za frakci
Počítají se všechny přidělené texty bez ohledu na výsledek hlasování.

Zpravodaj/ka píše text za výbor (zprávu výboru, který věc vede, nebo stanovisko dalšího výboru), stínový/á zpravodaj/ka ho vyjednává za svou frakci. Počítají se všechny přidělené texty bez ohledu na výsledek hlasování. Legislativní = Parlament spolurozhoduje o právním předpisu (procedury COD, CNS, APP). Třetina = kde poslanec stojí mezi 21 současnými poslanci delegace v dané kategorii; celkové pořadí záměrně nepočítáme. Pozor: mandát má až od 4. 10. 2025, ostatní většinou od 16. 7. 2024. Mandát pokrývá méně než 75 % období, proto se třetina neurčuje a počty se s kolegy nesrovnávají. Srovnání celé delegace.

Všechna práce podle typu

Stínové zprávy
2
hlasováno v plénu 0, z toho přijato 0 · bez jmenovitého hlasování 2
Stínová stanoviska
3
výsledek se nesleduje
Návrhy usnesení
6
hlasováno v plénu 3, z toho přijato 0 · bez jmenovitého hlasování 3
Otázky Komisi a Radě
32
výsledek se nesleduje
Stínové zprávy (2)
Stínová stanoviska (3)
Návrhy usnesení (6)
Otázky Komisi a Radě (32)
Zdroj: EP Open Data (CC BY 4.0), HowTheyVote.eu · aktualizováno 17. 10. 2026

Pozměňovací návrhy nejsou zahrnuté. „Bez jmenovitého hlasování“: HowTheyVote eviduje jen jmenovitá hlasování. O textu se mohlo hlasovat jinak (zvednutím ruky, tajně, např. u jmenování) nebo hlasování teprve proběhne. Jak počítáme.

Projevy v plénu

Ústní projevy v rozpravách
15
celkem 19 min
v 13 bodech jednání
jen počet, bez srovnání s kolegy
Písemná prohlášení
0
počítáme zvlášť: dají se psát hromadně
Zdroj: EP Open Data (speeches) (CC BY 4.0) · stav k 17. 10. 2026

Počty v době mandátu. Projevy ani prohlášení nevypovídají o kvalitě ani vlivu a nejsou součástí třetin.

Soulad s výsledkem hlasování

Jak často hlasoval tak, jak hlasování nakonec dopadlo.

Číslo hlavně odráží velikost a pozici frakce; hlasovat proti většině je legitimní opoziční role. Proto ho vždy srovnáváme s průměrem frakce.

Všechna hlasování
44,0 %
1 408 z 3 202 hlasů pro/proti
průměr jeho frakce ve stejných hlasováních: 41,4 %
jen informativní · co to znamená
Závěrečná hlasování
67,3 %
183 z 272 hlasů pro/proti
průměr jeho frakce ve stejných hlasováních: 59,4 %
jen informativní · co to znamená
Těsná hlasování
47,1 %
33 z 70 hlasování
rozdíl pro − proti nejvýš 21 hlasů · zdroj a metodika

Frakce a strana

2026FrakcePfE: 4. 10. 2025 – dosudPfEStranaPSH: 4. 10. 2025 – 19. 5. 2026PSHAUTO: 20. 5. 2026 – dosudAUTO4. 10. 2025dnesFrakcePfE: 4. 10. 2025 – dosudPfEStranaPSH: 4. 10. 2025 – 19. 5. 2026PSHAUTO: 20. 5. 2026 – dosudAUTO4. 10. 2025dnes

Příslušnost podle EP Open Data, k datu. Zdroj: EP Open Data.

Účast na hlasování po měsících

100 %50 %0 %

říjen 2026: hlasoval v 227 z 227 hlasování (100,0 %).

Sloupec = podíl hlasování v měsíci. Klepnutím ukážete přesné číslo.

Sloupec = podíl hlasování v měsíci, ve kterých hlasoval; pod sloupcem číslo měsíce a rok. Nízká čárka = v měsíci nehlasoval ani jednou. Měsíce bez zasedání (srpen) chybí.

Členství podrobně

  • skupina Patrioti pro Evropu
    skupina Patrioti pro Evropu
    PfE · 4. 10. 2025 – dosud
  • Přísaha
    Přísaha
    PSH · 4. 10. 2025 – 19. 5. 2026
  • Motoristé sobě
    Motoristé sobě
    AUTO · 20. 5. 2026 – dosud

Zdroj: EP Open Data

Výbory

  • ENVI – Výbor pro životní prostředí, klima a bezpečnost potravin
    člen/ka · stálý výbor · 21. 10. 2025 – dosud
  • CULT – Výbor pro kulturu a vzdělávání
    člen/ka · stálý výbor · 15. 12. 2025 – dosud

Dříve

  • ITRE – Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku
    člen/ka · stálý výbor · 21. 10. 2025 – 14. 12. 2025
  • IMCO – Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů
    člen/ka · stálý výbor · 21. 10. 2025 – 14. 12. 2025

Zdroj: EP Open Data

Kde hlasoval jinak než frakce

Hlasoval jinak než většina své frakce 558× ze 3 692 hlasování, ve kterých se to počítá (z toho v závěrečných hlasováních 133×). Z těchto 257 hlasování, kde měla česká strana jasnou většinu, hlasoval 122× stejně jako ostatní poslanci jeho strany.

DatumHlasováníVolba / frakceStranaVýsledek
8. 10. 2026Nedemokratické volby do ruské Státní dumy v roce 2026 a důsledky pro občanskou společnost
dílčí hlasováníRC-B10-0441/2026 · Odst. 19, 2. část
proti
většina PFE: zdržel/a se
strana: bez většinypřijato
8. 10. 2026Pilotní projekt týkající se Evropské školní aliance
závěrečné hlasováníB10-0436/2026 · Návrh usnesení (celý text)
zdržel se
většina PFE: proti
strana: bez většinypřijato
8. 10. 2026Stav lidských práv v Íránu, zejména případy Taráne Rahímíové a Lejly Abolhasaníové
pozměňovací návrhRC-B10-0452/2026 · Za bodem odůvodnění C - PN 1
proti
většina PFE: zdržel/a se
strana: bez většinyzamítnuto
7. 10. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k politickým vztahům mezi EU a Čínou
pozměňovací návrhA10-0237/2026 · Za bodem odůvodnění L - PN 9
proti
většina PFE: zdržel/a se
strana: bez většinyzamítnuto
7. 10. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k politickým vztahům mezi EU a Čínou
pozměňovací návrhA10-0237/2026 · Za bodem odůvodnění F - PN 5
proti
většina PFE: zdržel/a se
strana: bez většinyzamítnuto
7. 10. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k politickým vztahům mezi EU a Čínou
dílčí hlasováníA10-0237/2026 · Bod odůvodnění F, 2. část
zdržel se
většina PFE: pro
strana: bez většinypřijato
7. 10. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k politickým vztahům mezi EU a Čínou
pozměňovací návrhA10-0237/2026 · Odst. 1, za písm. ao - PN 43
zdržel se
většina PFE: pro
strana: bez většinypřijato
7. 10. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k politickým vztahům mezi EU a Čínou
pozměňovací návrhA10-0237/2026 · Odst. 1, písm. ab - PN 20
zdržel se
většina PFE: proti
strana: bez většinyzamítnuto
7. 10. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k politickým vztahům mezi EU a Čínou
pozměňovací návrhA10-0237/2026 · Odst. 1, písm. c - PN 13
zdržel se
většina PFE: proti
strana: bez většinyzamítnuto
7. 10. 2026Opatření k usnadnění konzulární ochrany nezastoupených občanů Unie ve třetích zemích
závěrečné hlasováníA10-0254/2026 · Návrh Komise
zdržel se
většina PFE: proti
strana: bez většinypřijato

Posledních 10 z 558.

Kde rozhodly české hlasy

Těsná hlasování, která by bez českých hlasů dopadla opačně (všechna).

Většinou pozměňovací návrhy a dílčí hlasování. Ukazuje se, jak hlasoval v těch, která proběhla v době jeho mandátu.

DatumHlasováníVolbaNa straně výsledkuVýsledek
9. 7. 2026Hrozba válečných zločinů, stupňující se porušování mezinárodního humanitárního práva a situace v oblasti lidských práv v súdánském El-Obeidu
dílčí hlasováníB10-0357/2026 · Odst. 7, 2. část
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
18. 6. 2026Provádění směrnice o čištění městských odpadních vod a rizika pro bezpečnost dodávek léčivých přípravků
pozměňovací návrhB10-0238/2026 · Odst. 13 - PN 10
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
18. 6. 2026Provádění směrnice o čištění městských odpadních vod a rizika pro bezpečnost dodávek léčivých přípravků
pozměňovací návrhB10-0238/2026 · Odst. 8 - PN 8
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
17. 6. 2026Struktura a sazby spotřební daně z tabákových výrobků a výrobků souvisejících s tabákovými výrobky (přepracované znění)
pozměňovací návrhA10-0161/2026 · Za bodem odůvodnění 3 - PN 90
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
20. 5. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k 81. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů
pozměňovací návrhA10-0103/2026 · Odst. 1, písm. ad - PN 34
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
20. 5. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k 81. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů
pozměňovací návrhA10-0103/2026 · Odst. 1, písm. aa - PN 31
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
29. 4. 2026Změna nařízení (ES) č. 1272/2008, (ES) č. 1223/2009 a (EU) 2019/1009, pokud jde o zjednodušení některých požadavků a postupů týkajících se chemických výrobků
pozměňovací návrhA10-0104/2026 · Článek 2, pododstavec 1, bod 2, podbod a, za podbodem i - PN 117
zdržel se–zamítnuto
28. 4. 2026Význam právních předpisů EU týkajících se znásilnění definovaného absencí souhlasu
pozměňovací návrhA10-0047/2026 · Odst. 21 - PN 6
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
26. 3. 2026Změna nařízení (EU) 2021/1232, pokud jde o prodloužení doby jeho uplatňování
pozměňovací návrhA10-0040/2026 · Před článkem 1; nařízení (EU) 2021/1232 - článek 3 - odstavec 1 - písm. a - PN 34
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
12. 2. 2026Doporučení Radě o prioritách EU pro 70. zasedání Komise OSN pro postavení žen
dílčí hlasováníA10-0010/2026 · Bod odůvodnění G, 3. část
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
12. 2. 2026Vypracování nové strategie EU pro boj proti chudobě
pozměňovací návrhA10-0260/2025 · Za bodem odůvodnění AG - PN 10
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
12. 2. 2026Vypracování nové strategie EU pro boj proti chudobě
pozměňovací návrhA10-0260/2025 · Za odst. 63 - PN 9
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
13. 11. 2025Strategie pro rovnost žen a mužů 2025
dílčí hlasováníA10-0210/2025 · Odst. 10, 2. část
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
22. 10. 2025Souhrnný rozpočet Evropské unie na rozpočtový rok 2026 – všechny oddíly
pozměňovací návrhA10-0192/2025 · Za odst. 36 - PN 3, 1. část
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
9. 10. 2025Druhý světový summit o sociálním rozvoji
dílčí hlasováníB10-0408/2025 · Odst. 13, 2. část
nehlasoval–zamítnuto

Podle témat

Deset témat s nejvíce hlasováními podle Legislativní observatoře EP.

Názvy témat jsou ruční český překlad (OEIL je jen anglicky a francouzsky).

TémaHlasováníÚčast na hlasováníPro / proti / zdržel seHlasuje s frakcí
Společná zahraniční a bezpečnostní politika (SZBP) 6.1083796,5 %808 z 837
374 pro · 320 proti · 114 zdržel se
85,2 %684 z 803
Rozpočet Unie 8.7051296,9 %496 z 512
278 pro · 138 proti · 80 zdržel se
83,8 %414 z 494
Sociální politika, sociální charta a protokol 4.1056095,9 %537 z 560
174 pro · 267 proti · 96 zdržel se
81,4 %437 z 537
Politika životního prostředí 3.7037398,7 %368 z 373
237 pro · 118 proti · 13 zdržel se
95,7 %352 z 368
Vztahy se třetími zeměmi 6.4038498,7 %379 z 384
187 pro · 137 proti · 55 zdržel se
83,3 %314 z 377
Společná obchodní politika obecně 6.2022098,2 %216 z 220
128 pro · 49 proti · 39 zdržel se
74,1 %160 z 216
Rozšíření Unie 8.20168100,0 %168 z 168
92 pro · 39 proti · 37 zdržel se
75,0 %126 z 168
Orgány Unie 8.4018392,3 %169 z 183
78 pro · 67 proti · 24 zdržel se
83,9 %141 z 168
téma 3.30 (zdroj neuvádí název) 3.30198100,0 %198 z 198
125 pro · 43 proti · 30 zdržel se
88,4 %175 z 198
Podniková politika, spolupráce podniků 3.4521895,0 %207 z 218
114 pro · 75 proti · 18 zdržel se
97,6 %202 z 207

S kým hlasuje stejně

Podíl hlasování, kde oba hlasovali stejně. Celá tabulka shody.

Jen dvojice s aspoň 50 společnými hlasováními.

Nejčastěji stejně

Nejméně často stejně

Poslední závěrečná hlasování

DatumHlasováníVolbaVýsledek
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
závěrečné hlasováníB10-0424/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
8. 10. 2026Nedemokratické volby do ruské Státní dumy v roce 2026 a důsledky pro občanskou společnost
závěrečné hlasováníRC-B10-0441/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
8. 10. 2026Pilotní projekt týkající se Evropské školní aliance
závěrečné hlasováníB10-0436/2026 · Návrh usnesení (celý text)
zdržel sepřijato
8. 10. 2026Případy Aliho Karimliho, Anara Mammadliho a dalších politických vězňů v Ázerbájdžánu
závěrečné hlasováníRC-B10-0438/2026 · Návrh usnesení
propřijato
8. 10. 2026Snahy vládnoucí strany Gruzínský sen zakázat v Gruzii opoziční strany
závěrečné hlasováníRC-B10-0443/2026 · Návrh usnesení (celý text)
zdržel sepřijato
8. 10. 2026Stav lidských práv v Íránu, zejména případy Taráne Rahímíové a Lejly Abolhasaníové
závěrečné hlasováníRC-B10-0452/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
8. 10. 2026Nařízení Komise, kterým se mění [příloha III] nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1925/2006, pokud jde o monakoliny z červené fermentované rýže
závěrečné hlasováníB10-0466/2026 · Návrh usnesení
prozamítnuto
8. 10. 2026Nařízení Komise, kterým se mění příloha III nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1925/2006, pokud jde o určité botanické druhy obsahující deriváty hydroxyanthracenu
závěrečné hlasováníB10-0465/2026 · Návrh usnesení
prozamítnuto
8. 10. 2026Nařízení Komise, kterým se mění příloha XVII nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek, pokud jde o olovo v brokových střelách
závěrečné hlasováníB10-0432/2026 · Návrh usnesení
prozamítnuto
8. 10. 2026Nařízení Komise, kterým se mění příloha XVII nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek, pokud jde o olovo v brokových střelách
závěrečné hlasováníB10-0431/2026 · Návrh usnesení
prozamítnuto
7. 10. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k politickým vztahům mezi EU a Čínou
závěrečné hlasováníA10-0237/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
7. 10. 2026Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci ve prospěch propuštěných pracovníků na základě žádosti Belgie – EGF/2026/001 BE/Cora
závěrečné hlasováníA10-0241/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
7. 10. 2026Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci ve prospěch propuštěných pracovníků na základě žádosti Finska – EGF/2026/003 FI/Valmet Automotive
závěrečné hlasováníA10-0243/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
7. 10. 2026Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci ve prospěch propuštěných pracovníků na základě žádosti Španělska – EGF/2026/002 ES/Galicia automotive ancillary
závěrečné hlasováníA10-0242/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
7. 10. 2026Opatření k usnadnění konzulární ochrany nezastoupených občanů Unie ve třetích zemích
závěrečné hlasováníA10-0254/2026 · Návrh Komise
zdržel sepřijato

Zdroj: HowTheyVote.eu. Všechna hlasování najdeš v seznamu hlasování.